Kütahya Çini Yapı Tasarım Hakkında Sizi Aydınlatmak İsteriz.

Kurumsal-01Kurumsal-02

KÜTAHYA ÇİNİ YAPI TASARIM LTD. ŞTİ. Olarak faaliyet gösteren firmamız başta camii mimarisinde mihrab, mimber, kürsü, müezzinlik, kolon ve duvar çini süslemeleri alanında çalışmaktadır.

ÇİNİCİLİK VE ÇİNİ SANATI; Osmanlı tarihinden günümüze kalan en özel ve nadide miraslardan biri olan çini sanatı hala gündemini korumaktadır. Camii ve türbelerin duvarlarında karşılaştığımız bu sanat dalı köşk ve sarayların dış ve iç cephelerini de süslemektedir. İnce detaylar ile işlenen ve işlenen ürünlere güzellik veren Osmanlı tarihinin en gözde sanat dalı günümüze kadar değerinden bir şey kaybetmeden devam etmektedir.

Ata yadigarı çini sanatı en parlak dönemini Osmanlı devletinin kuruluşunda yaşamıştır. Zamanla gelişen ve yenilenen çini sanatı MİMAR SİNAN ile daha çok önem görmeye başlamıştır. Her yapıtında bu sanat dalından eserler kullanarak şuan bile ilgi duyulan mekânlar yaratmıştır.

Bizler yapmış olduğumuz her işin kendimizi yansıtan ve anlatan bir değer olduğunu düşünüyor ve 25 yılı aşkın bu sektörde gerçekleştirdiğimiz her mecrada sunmanın ve anlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 5000'i Aşkın Camii referansımıza yeni dostlar, yeni işler ve yeni tasarımlarla çok daha fazla eserlere imzamızı atmayı umuyoruz.

KÜTAHYA ÇİNİ YAPI TASARIM LTD. ŞTİ. Olarak firmamız; Kütahya çinisinin yeniden tasarlamak elişi ve taş çini panolarla etkileyici ve kaliteli eseler yapma amacı içerisindedir. Camilerimizde 16.yy. günümüze gelen çini sanatını yaşatmak en yüksek kaliteli üretim standartlarına ulaşarak farklı renk ve desen tasarımlarıyla yeni ürünler yapmak firmamızın önceliğidir.

Çini Sanatının yıllardan ber süre gelen cami süslemeleri ve mimarisinde (mihrap, mimber, kürsü, kolon ve duvar) olmak üzere pencere üstü ayet, pano ve kuşak ayat olarak kullanılması ve uyumunu yeni bir anlayış, tasarım ve ahenkle birleştirici firmamız yapmış olduğu bütün işlerde maksimum memnuniyeti hedeflemektedir.

Geleneksel sanatımızın daha ileriye ve daha iyiye ulaştırmak için porselen bazlı dış cephe çini karo, özel tasarım taş çini panolar, sekizgen dış cephe karolar daha kaliteli ve güzel ürünlerle sektörde farklılık yaratıyoruz.